O nas - Szkoła Podstawowa nr 31 w Lublinie

O nas

Nasza szkoła istnieje od 1956 r., łącząc tradycję z nowoczesnością. Jest placówką, która dzięki szerokiej ofercie dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej stwarza uczniom optymalne możliwości wszechstronnego rozwoju oraz zapewnia poczucie bezpieczeństwa.

Patronat nad naszą placówką sprawuje "Szkoła Orląt" w Dęblinie

Szkoła oferuje i zapewnia uczniom:

1. zajęcia lekcyjne w godz. od 8.00 do 15.05
  2. wysoki poziom nauczania
  3. klasy profilowane: pływackie i piłkarskie
  4. nowoczesne sale gimnastyczne, namiot z pełnowymiarowym boiskiem do gier zespołowych oraz salę do gimnastyki korekcyjnej
  5. urozmaiconą ofertę imprez klasowych i szkolnych
  6. udział w projektach promujących zdrowe żywienie oraz kształtujących kreatywność i przedsiębiorczość
  7. możliwość korzystania z bogatego księgozbioru biblioteki szkolnej
  8. pomoc uczniom mającym trudności w nauce
  9. pomoc psychologa szkolnego oraz pedagoga
  10. zajęcia indywidualne i grupowe z psychologiem szkolnym
  11. możliwość korzystania ze stołówki szkolnej oferującej domowe obiady
  12. zajęcia i opiekę w świetlicy szkolnej od godz. 6.30 do 16.45.
  • Uczniowie naszej szkoły mogą rozwijać swoje uzdolnienia poprzez udział w zajęciach pozalekcyjnych i przedmiotowych kołach zainteresowań.
  • Dysponujemy nowoczesnym kompleksem boisk sportowych.
  • Najlepsi uczniowie kończący szkołę otrzymują Statuetkę Ikara – nagrodę ufundowaną przez Klub Seniorów Aeroklubu Lubelskiego oraz Medal Pilota Eugeniusza Kasprzaka.
  • Dla zapewnienia bezpieczeństwa naszym uczniom zainstalowano monitoring wewnątrz i na zewnątrz budynku.

Dokładamy starań, aby motto szkolnego medalu: „Lecieć, a nie dać się mijać – zawsze wzwyż”, było dla nas i naszych uczniów inspiracją każdego dnia.